Duálne vzdelávanie

Dňa 14.3.2024 sa v našej spoločnosti uskutočnil Deň otvorených dverí pre záujemcov o štúdium v odbore Inštalatér. Ak ste tento termín premeškali, prípadne už premýšľate o školskom roku 2025/26, prosím nahláste Váš záujem o informácie mailom na martin.zibrin@reprogas.sk, alebo telefonicky na 0915 987 435. Radi vám poskytneme ďalšie informácie a  zodpovieme otázky ohľadom možnosti získať miesto v systéme duálneho vzdelávania v spoločnosti REPROGAS s.r.o. Tešíme sa na vás.

#KarieraNaPlnyPlyn

Tvoja budúcnosť s perspektívou a v regióne


Prepájame teóriu s praxou. 

To, čo sa naučíš v škole, u nás v REPROGASe pretavíš do praxe. 


Na projekte Duálne vzdelávanie spolupracujeme so Strednou priemyselnou školou stavebnou v Trenčíne, to pre Teba prináša aj zaujímavé možnosti štúdia:

 1. Pre žiakov v odbore inštalatér sa poskytuje motivačné štipendium v závislosti od prospechu až do výšky 65€ mesačne, pretože ide o žiadaný odbor na pracovnom trhu.
 2. Súčasťou štúdia je absolvovanie zváračského kurzu za výhodných podmienok.
 3. Teoretická výuka prebieha vo veľmi pekných a moderných priestoroch školy.
 4. Získané teoretické vedomosti si môžeš vyskúšať priamo v praxi na zákazkách, ktoré naša spoločnosť realizuje s použitím najmodernejších technológií, prístrojov a materiálov.
 5. Získaš plnú podporu pri štúdiu, ale môžeš u nás absolvovať aj letnú brigádu (pre študentov druhých a tretích ročníkov).
 6. Našich študentov zapájame do internej komunikácie prostredníctvom moderných technológií (telefón, licencia Office 365 - hlavne pre využitie projektovej a komunikačnej aplikácie TEAMS.)
 7. Ďalšie  výhody štúdia a duálneho vzdelávania:

  • blízkosť domova
  • 2 dni si v škole a 3 dni v praxi
  • zaujímavá a perspektívna práca s inovatívnymi technológiami
  • možnosť brigády aj cez prázdniny
  • možnosť doplnenia vzdelania o maturitu v dennom štúdiu, alebo popri zamestnaní

Systém duálneho vzdelávania

Duálne vzdelávanie je systém odborného vzdelávania a prípravy na výkon povolania, ktorým sa získavajú vedomosti, schopnosti a zručnosti potrebné pre povolanie. Vyznačuje sa najmä úzkym prepojením všeobecného a odborného teoretického vzdelávania v strednej odbornej škole s praktickou prípravou u konkrétneho zamestnávateľa.
Viac informácií nájdete na http://dualnysystem.sk/

Naši dvaja hrdinovia Duálneho vzdelávania - študenti Strednej priemyselnej školy stavebnej v Trenčíne.  


Marián a Matúš (na fotke nižšie priamo v akcii) nám dali odpovede na jednoduché otázky.

Marián:

Ako vnímate možnosť duálneho vzdelávania? "Vnímam to ako dobrú pomoc pri učení v škole, ľahšie rozumiem učivu keď to vidím v praxi."

Čo najzaujímavejšie ste sa zatiaľ na praxi naučili? "Na praxi som sa naučil ako sa robia napríklad plynové prípojky, voda a kúrenie."

Odporučili by ste možnosť praktického vyučovania aj ďalším kamarátom? "Určite by som doporučil praktické vyučovanie aj iným študentom ktorých zaujímajú takéto inštalatérske práce."

Prečo? "Z dôvodu, že sa to naučia priamo v praxi a sú si to schopní lepšie zapamätať a jednotlivé veci zo školy im začnú dávať zmysel."

Čo sa vám na REPROGAS s.r.o. páči najviac? Na REPROGASE sa mi páči dobrý kolektív. 


Matúš:

Ako vnímate možnosť duálneho vzdelávania? „Je to veľmi dobrá skúsenosť. Veľa vecí sa tam naučím. To by som sa v škole určite nenaučil.

Čo najzaujímavejšie ste sa zatiaľ na praxi naučili? „Naučil som sa robiť kúrenie - osadenie radiátorov, rozvody vody a odpadov.

Odporučili by ste možnosť praktického vyučovania aj ďalším kamarátom? Prečo? „Určite to odporúčam všetkým, ktorí majú o to záujem. Tu sa naučím všetky praktické veci, ktoré neskôr v živote využijem.

Čo sa vám na REPROGAS s.r.o. páči najviac? „Je tu skvelý kolektív, veľmi dobrá komunikácia medzi zamestnancami.“


Našim študujúcim hrdinom ďakujeme a aj takto  #MakameDoCervena


Aby ste sa vedeli lepšie rozhodnúť, prezrite si aj našu víziu a poslanie. Na stránke O nás sa o spoločnosti REPROGAS s.r.o. dozviete aj to, že u nás je každý jeden človek dôležitý.

Viac informácií a fotografií z nášho života nájdete aj na facebookovom profile. Stačí kliknúť na tlačítko pod textom.


#NainstalujSvojuBuducnost